Illustrasjonsfoto Forskning

Forskning

Nyttig informasjon om forskning i Helse Nord-Trøndelag

Forskning er en av helseforetakets fire lovpålagte oppgaver. Forskning i Helse Nord-Trøndelag skal bidra til ny kunnskap om helse og sykdom og understøtte kvaliteten på de tjenestene vi tilbyr våre pasienter. Helseforetaket har en egen Forskningsavdeling som veileder, gir råd og støtter opp om forskning.

Forskning i Helse Nord-Trøndelag

Se alle artikler om forskningsstøtte

Forskningsnyheter

Kontaktinformasjon

Forskningssjef

Bodil Landstad
bodil.landstad@hnt.no
Telefon 74 09 89 32

Sekretær

Bente Rømo Søreng
bente.romo.soreng@hnt.no 

Telefon 74 09 82 90

Forskningsrådgiver

Hege Selnes Haugdahl
hege.haugdahl@hnt.no

Telefon 74 09 81 35

Grete Helen Bratberg
grete.bratberg@hnt.no
Telefon 74 09 83 34

Forskningsrådgiver statistikk

Ulla Romild

Telefon 74 09 82 90

Konsulent datautlevering

Marlen Knutli
marlen.knutli@hnt.no

Telefon 74 09 87 92

Rådgiver IKT

Erling Jermstad
erling.jermstad@hnt.no

Telefon 74 09 89 21

Saksbehandler

Liv Eli Lysfjord
liveli.lysfjord@hnt.no

Telefon 74 21 57 46

Fagbibliotekar Namsos

Linn Benjaminsen Hølvold
LinnBenjaminsen.Holvold@helse-nordtrondelag.no

Telefon 74 21 56 39

Fagbibliotekar Levanger

Marianne Lysne
marianne.lysne@hnt.no

Telefon 74 09 83 36

Konsulent register

Kristine Hole
kristine.hole@hnt.no

Telefon 74 09 87 88